1/2" sheathed socket 15mm green
SKU
SA 5015
Product values
View all features
Maximum tightening/untightening torque: 397Nm
24 €
VAT Excl.
Characteristics
| Item name | 1/2" sheathed socket 15mm green |
|---|---|
| Bar code | 3700461471155 |
| Text | Maximum tightening/untightening torque: 397Nm |
| Warranty period | No warranty (consumable) |
| Recesses | Hex female |
| Recesses size | 15mm |
| Tariff code | Tariff Normal (TN) |
| Drive | 1/2" |
| Warranty Procedure | NO |
After sales service & consumables of
OM 7025
Douilles gainées 1/2" pour jantes alu (5pcs)OM 7033
Coffret douilles intervention roue (18pcs)








