Reinforced round rubber pad (2 metallic washers) Ø120x32mm
Characteristics
| Item name | Reinforced round rubber pad (2 metallic washers) Ø120x32mm |
|---|---|
| Bar code | 3700461472725 |
| Introduction |
Rubber buffer to protect the vehicle on an elevator |
| Text |
Rubber SBR 80° SHORE A Sold in multiples of 4 only |
| Product highlight | Compatible with Clas, Launch, Twin Busch, RP Tools |
| Specifications |
Øext. 120mm Øint. 108mm Height 32mm Holes Ø9mm pitch 70mm |
| Warranty period | No warranty (consumable) |
| Height | 32 mm |
| Diameter (mm) | 120 mm |
| Tariff code | Tariff Normal (TN) |
| Warranty Procedure | NO |
| Inner diameter in mm (pads) | 108 |
| Outer diameter in mm (pads) | 120 |
After sales service & consumables of
PE 2000
Pont élévateur 2 colonnes asymétrique avec socle 4TPE 2000M
Pont élévateur 2 colonnes asymétrique avec socle 230V 4TPE 2000T
Pont élévateur 2 colonnes asymétrique avec socle 400V 4TPE 2001
Pont élévateur 2 colonnes asymétrique passage bas 4TPE 2001M
Pont élévateur 2 colonnes asymétrique passage bas 230V 4TPE 2001T
Pont élévateur 2 colonnes asymétrique passage bas 400V 4TPE 2004
Pont élévateur 2 colonnes 4T passage haut 3876mm 2.2kwPE 2004M
Pont élévateur 2 colonnes 230V 4T passage haut 3876mm 2.2kwPE 2004T
Pont élévateur 2 colonnes 400V 4T passage haut 3876mm 2.2kwPE 2005
Pont élévateur 2 colonnes 4T passage haut 4780mm 2.2kwPE 2005M
Pont élévateur 2 colonnes 230V 4T passage haut 4487mm 2.2kwPE 2005T
Pont élévateur 2 colonnes 400V 4T passage haut 4487mm 2.2kwPE 1000
Pont élévateur 1 colonne mobile 3T
Also available
-
EG 1136 Rectangular rubber pad 160x120x60mmOur selectionSpecial Price 15 € VAT Excl. Regular Price VAT Excl. 17 € VAT Excl.Offer valid only in mainland France -
EG 1137 Rectangular rubber pad 160x120x30mmOur selectionSpecial Price 10 € VAT Excl. Regular Price VAT Excl. 12 € VAT Excl.Offer valid only in mainland France -
EG 1143 Rectangular rubber pad 160x120x115mmOur selectionSpecial Price 30 € VAT Excl. Regular Price VAT Excl. 34 € VAT Excl.Offer valid only in mainland France -
EG 1141 Round rubber pad Ø124x26mmOur selectionSpecial Price 11 € VAT Excl. Regular Price VAT Excl. 13 € VAT Excl.Offer valid only in mainland France












