Impact socket 21mm 1/2" specific Hyundai/Kia
SKU
OM 7026
Product values
View all features
This specially-shaped 21mm bushing prevents damage to the original wheel nuts fitted on most Hyundai and Kia models.
19 €
VAT Excl.
Characteristics
| Item name | Impact socket 21mm 1/2" specific Hyundai/Kia |
|---|---|
| Bar code | 3700461475177 |
| Introduction | This specially-shaped 21mm bushing prevents damage to the original wheel nuts fitted on most Hyundai and Kia models. |
| Applications |
Hyundai i30, Tucson, Kia...etc Length: 85mm |
| Warranty period | 2 years |
| More | Impact wrench use recommended |
| Recesses size | 21mm |
| Tariff code | Tariff Normal (TN) |
| Drive | 1/2" |
| Warranty Procedure | EASY |
After sales service & consumables of
OM 7036
Douilles choc 1/2" pour jantes alu spécifiques (4pcs)OM 7037
Douilles choc 1/2" et 7/8" pour jantes alu spécifiques (5pcs)OM 7033
Coffret douilles intervention roue (18pcs)









