Dispenser/hand towel roll stand for drawers
SKU
EG 8009
Product values
View all features
This dispenser/holder for hand towels is designed for quick, tool-free attachment to workshop trolleys. The operator will always have a roll to hand.
19 €
VAT Excl.
Characteristics
| Item name | Dispenser/hand towel roll stand for drawers |
|---|---|
| Bar code | 3700461474897 |
| Introduction | This dispenser/holder for hand towels is designed for quick, tool-free attachment to workshop trolleys. The operator will always have a roll to hand. |
| Specifications | Capacity: rolls up to Ø250mm and l.310mm |
| Warranty period | 2 years |
| Length (mm) | 335 mm |
| Width | 200 mm |
| Height | 100 mm |
| Tariff code | Tariff Normal (TN) |
| Warranty Procedure | EASY |








