Swivel head jacks 600kg
SKU
OH 0250
209 €
VAT Excl.
Characteristics
| Item name | Swivel head jacks 600kg |
|---|---|
| Bar code | 3700461457173 |
| Product highlight | Intervention safety |
| Specifications |
Specifications : - dimensions: 490x440x300mm - table top: 360x270mm - Tilt angle: Right: ≥10° Tilt angle: Left: ≥20° Tilt angle: Front : ≥24° Tilt angle: Rear : ≥19° - fitting: Ø30mm - chain length: 934mm - weight: 21kg |
| Warranty period | 2 years |
| Product weight (kg) | 21 kg |
| Maximum load (Kg) | 600 kg |
| Tariff code | Tariff Normal (TN) |
| Warranty Procedure | DIAGNOSTIC |
Additional articles of
-
OH 0285 Pit jack 1TOur selectionSpecial Price 539 € VAT Excl. Regular Price VAT Excl. 599 € VAT Excl.Offer valid only in mainland France
Also available
-
OH 0280 Telescopic pit jack 750 kgOur selectionSpecial Price 109 € VAT Excl. Regular Price VAT Excl. 129 € VAT Excl.Offer valid only in mainland France -
OH 0285 Pit jack 1TOur selectionSpecial Price 539 € VAT Excl. Regular Price VAT Excl. 599 € VAT Excl.Offer valid only in mainland France





