Split socket 22mm 7/8" L.30mm deported drive 3/8"
SKU
SA 7054
19 €
VAT Excl.
Characteristics
| Item name | Split socket 22mm 7/8" L.30mm deported drive 3/8" |
|---|---|
| Bar code | 3700461474514 |
| Specifications |
Universal application Essential for Corvette>1993, Camaro 1993, Firebird/TransAm 1993, Corvette ZR1>1989 V8 5.7 engines (LT1 MPFI, DOCH and SFI) |
| Warranty period | No warranty (consumable) |
| Length (mm) | 30 mm |
| Recesses size | 22mm |
| Tariff code | Tariff Normal (TN) |
| Drive | 3/8" |
| Warranty Procedure | NO |
| Master item(s) | OM 7046 | SET OF 7 SOCKETS FOR LAMBDA PROBES |
has as additional articles
After sales service & consumables of
Also available
-
AC 0411BL Smoke leak detectorOur selection259 € VAT Excl. €0.67Offer valid only in mainland France -
AC 0550BL Pressure and vacuum pump (-0.5/+3bar)Our selectionSpecial Price 69 € VAT Excl. Regular Price VAT Excl. 89 € VAT Excl.Offer valid only in mainland France -
CO 1072 5-in-1 diesel cleaner decalcifier 1lOur selectionSpecial Price 27 € VAT Excl. Regular Price VAT Excl. 29 € VAT Excl.Offer valid only in mainland France





