Socket 1-1/16" L.74mm 3/8"
SKU
SA 7052
20 €
VAT Excl.
Characteristics
| Item name | Socket 1-1/16" L.74mm 3/8" |
|---|---|
| Bar code | 3700461474491 |
| Specifications | Allows removal of GM and Chrysler oil pressure sensors |
| Warranty period | No warranty (consumable) |
| Length (mm) | 74 mm |
| Tariff code | Tariff Normal (TN) |
| Drive | 3/8" |
| Warranty Procedure | NO |
After sales service & consumables of
OM 7046
Coffret 7 douilles pour sondes lambda
Also available
-
AC 0411BL Smoke leak detectorOur selection259 € VAT Excl. €0.67Offer valid only in mainland France -
AC 0550BL Pressure and vacuum pump (-0.5/+3bar)Our selectionSpecial Price 69 € VAT Excl. Regular Price VAT Excl. 89 € VAT Excl.Offer valid only in mainland France -
CO 1072 5-in-1 diesel cleaner decalcifier 1lOur selectionSpecial Price 27 € VAT Excl. Regular Price VAT Excl. 29 € VAT Excl.Offer valid only in mainland France




