Metal case air reel Ø8mm 10m
SKU
OP 0082BL
This product is no longer listed with us
This product is no longer listed with us
This product is replaced with :
OP 0083BL - Air reel Ø8mm 10mCharacteristics
| Item name | Metal case air reel Ø8mm 10m |
|---|---|
| Bar code | 3700461470141 |
| Specifications |
- shut-off device every 50cm - pipe Øint. 8mm - 1/4" connection - 180° swiveling wall bracket - high-resistance spring tension - pressure 8bar |
| Warranty period | 2 years |
| Cable length | 10 m |
| Diameter (mm) | 8 mm |
| Tariff code | Tariff Normal (TN) |
| Product range | B-Line |
| Warranty Procedure | DIAGNOSTIC |










