New
Barrel clamp 350kg
SKU
OH 0109
160 €
VAT Excl.
Characteristics
| Item name | Barrel clamp 350kg |
|---|---|
| Bar code | 3701555326603 |
| Specifications |
Specifications : - for plastic drums up to 210l and metal drums weighing up to 500kg, - max. opening 580mm |
| Warranty period | 2 years |
| Length (mm) | 650 mm |
| Width | 254 mm |
| Height | 340 mm |
| Product weight (kg) | 7.30 kg |
| Diameter (mm) | 200 mm |
| Maximum load (Kg) | 500 kg |
| Tariff code | Tariff Normal (TN) |
| Warranty Procedure | DIAGNOSTIC |







