50 mushrooms Ø8mm
SKU
SA 0257
Product values
View all features
Box of 50 Ø8 mm mushrooms for pneumatic repairs.
46 €
VAT Excl.
Characteristics
| Item name | 50 mushrooms Ø8mm |
|---|---|
| Bar code | 3700461463198 |
| Introduction | Box of 50 Ø8 mm mushrooms for pneumatic repairs. |
| Text | Allows durable repair of tire punctures. Suitable for use in tire workshops. |
| Specifications | Supplied with lubricant vial |
| Warranty period | No warranty (consumable) |
| Diameter (mm) | 8 mm |
| Tariff code | Tariff Normal (TN) |
| Warranty Procedure | NO |
has as additional articles
After sales service & consumables of
EG 0260
Kit réparation pneus champignonsEG 0265
Kit réparation pneus champignons 8mm avec forêt








