Ny
Vinkelslip 125mm 20V borstlös utan batteri
SKU
PW 3136
Höjdpunkter
Se alla funktioner
Den här nya versionen av vår 125 mm 20 V slipmaskin optimerar produktiviteten i verkstaden tack vare tre viktiga förbättringar:
- Total säkerhet: Förstärkt skydd mot överbelastning, onormala driftsförhållanden och ett anti-omstartsystem för maximal säkerhet för användaren.
- Konstant effekt : Optimerad stabilitet under belastning för att bibehålla konstant rotationshastighet, även under intensiv kapning eller gradning.
- Pro Longevity: Pålitlig intern struktur och förstärkta komponenter för att garantera lång livslängd i krävande miljöer.
Mer tillförlitlig, säkrare och mer robust.
Pris på förfrågan
Funktioner
| Beskrivning av artikeln | Vinkelslip 125mm 20V borstlös utan batteri |
|---|---|
| Streckkod | 3701555329413 |
| Intro |
Den här nya versionen av vår 125 mm 20 V slipmaskin optimerar produktiviteten i verkstaden tack vare tre viktiga förbättringar: - Total säkerhet: Förstärkt skydd mot överbelastning, onormala driftsförhållanden och ett anti-omstartsystem för maximal säkerhet för användaren. - Konstant effekt : Optimerad stabilitet under belastning för att bibehålla konstant rotationshastighet, även under intensiv kapning eller gradning. - Pro Longevity: Pålitlig intern struktur och förstärkta komponenter för att garantera lång livslängd i krävande miljöer. Mer tillförlitlig, säkrare och mer robust. |
| Texter |
Levereras i en transportabel väska UTAN batteri eller lastare 50 skärs autonomi (Ø10mm stålstång)* *[vägledande värde] |
| Fler produkter | Ultrasnabbt stopp <2s |
| Funktioner |
Funktioner : - maximal uteffekt (MWO): 800W - skivans diameter: 125 mm - hastighet utan belastning: 9500 (rpm) - spindelstorlek: M14 - mjukstart - stopp av klinga: 2s - skärdjup: 33 mm - spänning: 20V - slipvibration: ah=4,8m/s2, K=1,5m/s2. - slipningsvibration: ah=3,7m/s2, K=1,5m/s2. - ljudeffekt: Lw=92dB(A), K=3dB(A) - ljudtryck: Lp=84dB(A), K=3dB(A) - vikt: 1,70 kg (utan batteri) / 2,35 kg (med batteri) - mått (LxBxH): 354x138x134mm (med batteri) |
| Sammansättning |
Sammansättning : - robust fodral med handtag - vinkelslip - sidohandtag (avtagbart) - nyckel för skiva |
| Garantitid | 3 år |
| Decibel | 92 dB |
| Vibrationer | 4,80 m/s2 |
| Övriga | Borstlös motor |
| Produktens vikt | 1,70 kg |
| Pris kod | Standardtariff (TN) |
| Garantiförfarande | DIAGNOSTIC |
| Kundnytta | Kompatibel med Makita-batterier |






