Saxlift 5,5T 400V aux. lift 4,5T inbyggd teknisk kontroll
SKU
PE 6352T
Höjdpunkter
Se alla funktioner
Speciellt lämplig för tekniska inspektioner, geometrier och reparationer...
Inbyggd för lätta LF.
Maximal säkerhet: mekaniskt säkerhetsställ på huvud- och hjälpsaxen för att stabilisera positionen.
Extra lyftkapacitet på 4,5 ton med 2 galvaniserade förlängningar.
Det sekundära extrauttaget är förkromat för extra hållbarhet.
Levereras med 2 pneumatiskt låsta oscillerande plattor och 2 12-rörliga spelplattor.
Levereras med 1 konsol med LCD-skärm och en radiofjärrkontroll för att flytta lekplattorna.
Utrustad med skenor för lyftning av tvärstång (tillval). PE 7100
20 999 €
HT
154,60 €
Funktioner
| Beskrivning av artikeln | Saxlift 5,5T 400V aux. lift 4,5T inbyggd teknisk kontroll |
|---|---|
| Streckkod | 3701555318134 |
| Texter |
Speciellt lämplig för tekniska inspektioner, geometrier och reparationer... Inbyggd för lätta LF. Maximal säkerhet: mekaniskt säkerhetsställ på huvud- och hjälpsaxen för att stabilisera positionen. Extra lyftkapacitet på 4,5 ton med 2 galvaniserade förlängningar. Det sekundära extrauttaget är förkromat för extra hållbarhet. Levereras med 2 pneumatiskt låsta oscillerande plattor och 2 12-rörliga spelplattor. Levereras med 1 konsol med LCD-skärm och en radiofjärrkontroll för att flytta lekplattorna. Utrustad med skenor för lyftning av tvärstång (tillval). PE 7100 |
| Fler produkter | perfekt kontroll av löpverk |
| Funktioner |
Funktioner : - lyfthöjd: 0-1950 mm - spårbredd/-längd: 690/5700 mm - systemsynkronisering: fotocell - kontrollpanel - drivningseffekt: 3kw - drivspänning: (3 faser + neutral) 400V/50Hz - lufttillförsel krävs 6-8 bar. - pneumatiska oscillerande plattor - Epoxifärg - nödsänkningssystem i händelse av strömavbrott - mellanstopp på 20 cm från marken för användarsäkerhet och klämskyddande ljudsignal |
| Rådet |
Installation et mise en service, nous consulter. Dans le cadre de la garantie, l'installation et la mise en service doivent être effectuées par un professionnel. Frais de transport non inclus. |
| Garantitid | 2 år |
| Kraft | 3000W |
| Spänning | 400V |
| Bredd | 5 700 mm |
| Produktens vikt | 3 303 kg |
| Max. höjd | 1 950 mm |
| Max. kapacitet (T) | 5,50 T |
| Pris kod | Tariff för utrustning (TE) |
| Composition nomenclature |
1 x PE 6352T-1 - Saxlift 5,5T 400V aux. lift 4,5T ctrl tech inbyggd 1/4 1 x PE 6352T-2 - Saxlift 5,5T 400V aux. lift 4,5T ctrl tech inbyggd 2/4 1 x PE 6352T-3 - Saxlift 5.5T 400V aux. lift 5.5T ctrl tech inbyggd 3/4 1 x PE 6352T-4 - Saxlift 5,5T 400V aux. lift 4.5T ctrl tech inbyggd 4/4 4 x SA 3012 - Hydraulolja HV46 5l |
| Garantiförfarande | INTERVENTION |
| Kundnytta | Levereras med HV46 hydraulolja och markfästesats |
| Pneumatisk matning krävs | JA |
| Strömbrytare/Kabelavsnitt | 16A D / 5x2.5mm2 |
| fristående / inbyggd | inbyggd |
| Markens kvalitet | >20cm Béton C20/25 |
a som tillval
a för service efter försäljning och förbrukningsvaror
Finns också tillgänglig
-
-
PE 6250T Extra platt saxlift 400V 5T hjälplift 4T friståendeVårt urval15 999 € HT 154,60 €Erbjudandet gäller endast på franska fastlandet -






























































