Ny
Automatisk däckbytare 10"-24" 2 hastigheter 400V
SKU
DM 1601
Höjdpunkter
Se alla funktioner
Automatisk 2-växlad däckväxlare med monteringshjälp (stödarm).
Speciellt utformad för enkel montering och demontering av alla bil-, skåpbils- och 4x4-däck.
Den här ledade armen är utrustad med rull-, skiv- och skoanordningar och hjälper dig att byta även de mest envisa däcken.
3 499 €
HT
75 €
Funktioner
| Beskrivning av artikeln | Automatisk däckbytare 10"-24" 2 hastigheter 400V |
|---|---|
| Streckkod | 3701555325675 |
| Intro |
Automatisk 2-växlad däckväxlare med monteringshjälp (stödarm). Speciellt utformad för enkel montering och demontering av alla bil-, skåpbils- och 4x4-däck. Den här ledade armen är utrustad med rull-, skiv- och skoanordningar och hjälper dig att byta även de mest envisa däcken. |
| Texter |
För installation och idrifttagning, vänligen kontakta oss. Enligt garantivillkoren måste installation och idrifttagning utföras av en fackman. |
| Fler produkter | Idealisk för Run Flat-däck eller lågprofildäck |
| Funktioner |
Funktioner : - horisontell arm som rör sig på en rulle för enkel förflyttning - uppblåsningsanordning med tryckmätare - maximal däckdiameter: 1150 mm - maximal däckbredd: 3 till 13 tum - välvd plattform med säkerhetsanordning mot klämning - fälgens ytterdiameter: 10 till 21 tum - fälgens innerdiameter: 12 till 24 tum - 2 hastigheter utan strömbrytare : hastighet 1: 6,5 rpm hastighet 2: 13 varv/minut - ergonomiska, intuitiva pedaler - 2-positions justerbar spade för pärlbrytning - arbetstryck: 8-10 bar - luftrenare och oljesmörjare - säkerhetsventil för slanglös uppblåsning: 3,5 bar - Bullernivå < 70dB - strömförsörjning: 400V-50Hz - effekt: 0,85-1,1 kW - kraft för avtryckare: 3000 kg - mått: 1900x1580x2000mm |
| Sammansättning |
Levereras med : - 4 skyddskuddar för stålhuvuden - 4 skyddsklämmor för stålhuvuden - 2 fälgskydd - 1 skydd för stripperblad - 1 uppsättning med 4 aluminiumfälgskydd - 1 däckväxlare med skydd för aluminiumfälgar - 1 hjälpmedel för montering av pins - 1 set med tapptänger |
| Garantitid | 2 år |
| Kraft | 1100W |
| Spänning | 400V |
| Längd | 1 900 mm |
| Bredd | 1 580 mm |
| Produktens vikt | 315 kg |
| Pris kod | Tariff för utrustning (TE) |
| Garantiförfarande | INTERVENTION |
| Pneumatisk matning krävs | JA |







