3/4" 2000Nm dubbelhandtagad chocknyckel
SKU
OP 1634
Höjdpunkter
Se alla funktioner
Det räcker med kraften hos OP 1634. Denna 3/4"-slagnyckel från CLAS-sortimentet är det viktigaste elverktyget för tunga arbeten på kommersiella fordon, lastbilar och jordbruksmaskiner. Med ett utlösningsmoment på 2000 Nm ger den den kraftreserv som behövs för de mest krävande jobben där 1/2"-nycklar når sina gränser.
159 €
HT
Funktioner
| Beskrivning av artikeln | 3/4" 2000Nm dubbelhandtagad chocknyckel |
|---|---|
| Streckkod | 3701555322223 |
| Intro | Det räcker med kraften hos OP 1634. Denna 3/4"-slagnyckel från CLAS-sortimentet är det viktigaste elverktyget för tunga arbeten på kommersiella fordon, lastbilar och jordbruksmaskiner. Med ett utlösningsmoment på 2000 Nm ger den den kraftreserv som behövs för de mest krävande jobben där 1/2"-nycklar når sina gränser. |
| Texter |
Egenskaper : - Variator med 4 lägen - handtag för avgasutsläpp - backväxel med en hand EN ISO 11148-6:2012 |
| Fler produkter | Kompakt och kraftfull |
| Funktioner |
Funktioner : - dubbel hammarteknik - lossningsmoment: 2000Nm - max åtdragningsmoment: 1000Nm - hastighet: 7.000 rpm - anslutning: 3/8 - rekommenderad slangdiameter: 1/2" - 12,7 mm - matningstryck: 6,3 bar - förbrukning: 198l/min - längd: 201 mm - nettovikt: 2,4 kg Funktioner : - 4-positioners dimmer - handtag för tillämpning - enhandsvändare EN ISO 11148-6:2012 |
| Sammansättning | Levereras med kontaktdon |
| Garantitid | 2 år |
| Decibel | 95,29 dB |
| Vibrationer | 5,34 m/s2 |
| Övriga | Obligatorisk smörjare |
| Längd | 201 mm |
| Produktens vikt | 2,40 kg |
| Pris kod | Standardtariff (TN) |
| Utbildning | 3/4" |
| Garantiförfarande | DIAGNOSTIC |








